Koszyk 0
Moje konto
Moje konto

KURACJE Z ZIÓŁ PERUWIAŃSKICH W CHOROBACH ONKOLOGICZNYCH


Peruwiańskie zioła w leczeniu raka zaczął przed wieloma laty stosować ksiądz Edmund Szeliga. W swoim instytucie w Limie miał zarejestrowanych dziesiątki tysięcy wyleczonych osób z całego świata. Byli wśród nich i tacy, którym klasyczna medycyna nie dawała już żadnych szans, byli też tacy, którzy z własnej woli odmówili chemioterapii.
Dziś jego uczniowie łączą czasami obie metody - tradycyjne leczenie wspomagają ziołami.
We wspomagającej kuracji ziołowej jest ważna zasada : w przypadku nowotworu chory powinien leczyć się onkologicznie, stosując równoległą i systematyczną kurację ziołami jako silne wsparcie i dopełnienie leczenia. Zwiększa to znacznie szanse na pokonanie choroby.

Przeciętna terapia roślinna trwa kilka miesięcy. Składają się na nią zioła oczyszczające, wspierające system immunologiczny, antynowotworowe, regenerujące oraz witalizujące. Przykładowy schemat jest następujący:


I. miesiąc – Manayupa, Vilcacora, Sangre de drago, Maka
II. miesiąc – Flor de arena, Vilcacora, Sangre de drago, Maka
III. miesiąc –– Anona, Vilcacora, Sangre de drago, Maka


W przypadku przerzutów najczęściej zaleca się dopełnienie kuracji o Tahuari, które gotuje się razem z Vilcacorą.

Powyższą kurację można również zastosować jako doskonałą profilaktykę, skracając ją ewentualnie do 6 tygodni.

WAŻNE:


W przypadku nowotworów Uncaria Tomentosa (zwana Vilcacorą) czy Anona nie mogą być jedynym elementem kuracji. Ten błąd popełnia wielu ludzi nieświadomych tego, że dopiero współdziałanie kory z np. Sangre de Drago, Tahuari czy Anona (wszystkie o silnych właściwościach antyrakowych), znacząco zwiększa skuteczność terapii i szansę na pokonanie choroby. Kurację zawsze ustala lekarz – w oparciu o diagnozę, wyniki krwi i ogólny stan zdrowia chorego.

Po 3 miesiącach należy wykonać kontrolne badanie krwi, a o dalszym przebiegu kuracji zadecyduje doświadczony w tej dziedzinie lekarz. Niektóre zioła mogą być na jego zalecenie wymienione na inne. W przypadku przerzutów zaleca się na ogół dołączenie Tahuari, które gotuje się razem z Uncaria Tomentosa (Vilcacora). Czasem konieczne jest włączenie jeszcze innego zioła, ale o wszystkim decyduje lekarz.


W przypadku nowotworów na powodzenie takiej wspierającej kuracji zasadniczy wpływ ma nie tylko zdyscyplinowanie i wytrwałość w piciu ziół, ale też bardzo ważna jest zmiana stylu życia i odżywiania.


Akademia Nauk w USA, donosi, że 40-60% wszystkich przypadków raka jest związana ze sposobem i jakością żywienia.


Z diety należy wykluczyć cukier , czerwone mięso, kiełbasy,wędliny i inne garmażeryjne produkty czy półprodukty. Zaleca się biały drób i ryby, najlepiej z farmerskich chodowli. Należy wyłączyć wyroby z białej mąki, cukier, słodycze, konserwy, alkohol, kawę i nikotynę. Zaleca się dietę jarzynowo-owocową oraz picie świeżych soków owocowych i warzywnych (np. z selera, czerwonego buraka, marchwi, kapusty). Ponieważ trudno dzisiaj o dostęp do pełnowartościowych jarzyn i owoców, nieocenioną pomocą jest zdobywająca coraz większe uznanie „zielona żywność“ do której zaliczamy przede wszystkim spirulinę , chlorellę pyronoidosę i sok z listków młodego jęczmienia.