Koszyk 0
Moje konto
Moje konto

CZY LECZENIE ZIOŁAMI ZOSTANIE ZAKAZANE ?

Przyroda obdarzyła nas mnóstwem darów. Do najcenniejszych należą lecznicze rośliny. Od pradawnych czasów były dla człowieka jedynym lekiem na różne dolegliwości. Od prawieków więc CZŁOWIEK żył w symbiozie z NATURĄ.
Rozwój cywilizacji zaczął nas dosyć gwałtownie od tej wspaniałej koegyzstencji odcinać. To właśnie lecznicze rośliny nazywane powszechnie ziołami stały się podstawą narodzin medycyny. Wraz z rozwojem nauki zaczęły być „wzorem“ dla pierwszych farmakologicznych leków syntetycznych. Można więc powiedzieć, że w ziołach medycyna i farmacja mają swoje korzenie.


FASCYNACJA CHEMIĄ


Wiek XX przyniósł światu wielką fascynację chemią i w konsekwencji odwrócenie się medycyny od natury i radykalny zwrot ku syntetykom. Niemal nieograniczona możliwość chemicznego opracowywania i wytwarzania leków umożliwiła niezwykle dynamiczny rozwój farmacji i farmakologii. W zderzeniu z ilością mnożących się koncernów, ich bogatym asortymentem i ekspansywną reklamą zioła zostały zepchnięte na margines. Wraz z galopującym rozwojem techniki większość ludzi o nich po prostu zapomniała. W przypadku jakiś niedomagań przyzwyczailiśmy się połykać kolorowe pigułki w nadzieji na szybką pomoc.
Praktyka dowiodła jednak, że leki chemiczne nawet jeśli są skuteczne, to w przeciwieństwie do Natury, nie postrzegają organizmu całościowo, a jedynie jakąś niedomagającą jego część. Przez skutki uboczne okazują się niestety bronią obosieczną. Lecząc jakiś jeden organ, mogą szkodzić innym, lub wpływać toksycznie na cały organizm.
Powszechnie także wiadomo, że pomimo fantastycznego rozwoju medycyny i wielkiej różnorodności leków farmakologicznych nauka wciąż wobec wielu chorób bywa bezsilna. Narastanie chorób krążenia, układu pokarmowego i nowotworowych coraz bardziej charakterystycznych dla współczesnych czasów, stało się naszym postrachem.
W sytuacji, kiedy konwencjonalna medycyna w niektórych przypadkach zawodzi to człowiek ponownie zaczyna szukać pomocy w sile przyrody. To instynkt kieruje go do prastarego zródła medycyny – leczniczych ziól. Ostatnie lata przyniosły wielki "comeback" rozwoju ziołolecznictwa i ...zaskakujące wyniki leczenia...


A JAK TO JEST W PERU?


Ludowa medycyna peruwiańska jest sprawdzona przez tysiące lat tradycji, doświadczeń przekazywanych z pokolenia na pokolenie i potwierdzona przez naukę. Na całym świecie były prowadzone wiarygodne badania naukowe roślin leczniczych Andów i Amazonii, a ich wyniki są publikowane w czasopismach. Niektóre z roślin doczekały się nawet publikacji książkowych.
Siła ziół jest wykorzystywana jako wsparcie medycyny akademickiej i często „idą ręka w rękę“ z akademicką medycyną na pomoc potrzebującym. Dla nas jednak od niedawna informacje o ich właściwościach i dobrotliwym wpływie na nasz organizm są  "ocenzurowane" przez urzędy …
Tradycyjna medycyna, nazywana również alternatywną, ludową czy naturalną  jest  częścią światowego dziedzictwa i jako taka powinna być chroniona, uznawana i doceniana. Niestety, jesteśmy swiadkami przeciwieństwa  - KTOŚ chce nas skazać na używanie wyłącznie leków chemicznych.


KONCERNY FARMACEUTYCZNE


Interesy firm farmaceutycznych zostały poważnie zagrożone utratą wielkich zysków … Parlament Europejski i Rada Europy wydały rozporządzenie nr. 1924/2006, które zakazuje podawania informacji na temat leczniczych właściwości roślin lub produktów z nich. Nie można już podawać informacji o ścisłej relacji między roślinami leczniczymi a zdrowiem człowieka...


Tym razem to przerywanie symbiozy natury z człowiekiem nie dzieje się na skutek  woli człowieka, ale interesów pewnych grup...Zakaz ten obowiązuje mimo to, że wszystkie zioła są przebadane naukowo, a ich pozytywne działanie na organizm zostało potwierdzone nie tylko tysiącletnią tradycją, ale również doświadczeniami naukowymi.
Zioła są dopuszczone do sprzedaży jako suplementy diety, a z założenia dyrektyw EU suplement diety nie może leczyć, więc nie można na jego opakowaniach ani w opisach umieszczać takich informacji, chociaż są prawdziwe. To samo dotyczy dawkowania niektórych ziół. Na opakowaniach można podawać tylko minimalne dawki, ponieważ w większych dawkach są lecznicze, a suplement diety „nie może leczyć”. Leczyć nas mają leki chemiczne.

Być może musimy wrócić do ery, kiedy wiadomości o działaniu leczniczym ziół będą przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie...
Na razie jeszcze te informacje możecie znależć na internecie na www.rostlinyzperu.cz/pl lub na www. ziolazperu.cz

SKORZYSTAJCIE PROSZĘ Z TYCH INFORMACJI JAK I Z DOBRODZIEJSTW ZIÓŁ PÓKI CZAS.
                                                       Wasz zespół Uncarii